5 źródeł wiedzy do śledzenia w 2024 roku!

Jest 2024 rok, a ty nie wiesz, co powstało już w 2023 i warto dodać do swoich ulubionych? Oto 5 źródeł wiedzy i doświadczenia, które warto obserwować!

Spis treści

5 źródeł wiedzy do śledzenia w 2024 roku Obrazek wyróżniający

Cześć!

Nastał 2024 rok i chciałbym się z Tobą podzielić miejscami, które obecnie obserwuje, aby czerpać wiedzę i dobre praktyki.

Jeżeli jesteś ze mną od dłuższego czasu, to zapewne kojarzysz wpis, w którym polecam miejsca, w których warto poszukiwać dobrej wiedzy o analizie biznesowej i inne informacje z naszego świata. Jeżeli nie to zapraszam do zapoznania się jako uzupełnienie tego wpisu.

Wybrałem parę miejsc, do których szczególnie często zaglądam. Są to miejsca przeze mnie sprawdzone i wiem, że zawsze mogę znaleźć tam coś merytorycznego dla mnie. Czasami jest to ciekawa myśl, nowa wiedza, inne spojrzenie czy sprawdzone szkolenie. Nie jest łatwo tworzyć dobre treści, dlatego uważam, że należy odsyłać ludzi do właśnie dobrych twórców.

Lista źródeł

W tym rozdziale kolejność polecanych źródeł wiedzy jest przypadkowa i nie ma znaczenia.

Paweł Cyzman “Analiza Biznesowa” – biuletyn LinkedIn

Biuletyn na LinkedIn prowadzony przez Pawła Cyzman “Analiza Biznesowa”.

https://www.linkedin.com/newsletters/analiza-biznesowa-6947463003747323904/

Dużo ciekawych przemyśleń i doświadczenia, które się kryje za każdym wpisem. W dodatku sekcja komentarzy często jest źródłem dobrej wiedzy i humoru :). Ja bardzo doceniam również comiesięczne wpisy, w których Paweł informuje, jakie są wydarzenia w danym miesiącu.

Sebastian Koczyk – kanał youtube

Kolejne to kanał Youtube Sebastiana Koczyka – Kurs Analizy Biznesowej.

https://www.youtube.com/@kursanalizy

Dobrze opracowane materiały na podstawie sprawdzonych źródeł. Olbrzymia ilość wiedzy, gdzie Sabastian nawet krok po kroku przechodzi Babook i jest to chyba jedna z najczęściej odwiedzana przez mnie playlist na tym kanale.

Karolina Zmitrowicz – LinkedIn

Miejscem, w które lubię zaglądać jest profil LinkedIN Karoliny Zmitrowicz, na którym obecnie sporo się dzieje i można wiele wynieść z dyskusji, które dzieją się w komentarzach. Czasami jest tam dość ostry sarkastyczny humor (który mi pasuje) i pokazywana jest strona analizy biznesowej, o której czasami się “nie mówi”.

https://www.linkedin.com/in/karolinazmitrowicz/recent-activity/all/

Karolina też posiada stronę, na którą warto zajrzeć. Osobiście korzystam czasami z sekcji Download, gdzie są przykładowe pytania egzaminacyjne z IREB czy po prostu dostęp do różnych materiałów. Których poszukiwanie czasami nieco zajmuje.

https://www.analizabiznesowa.com/dopobrania

Monika Perendyk – IT od Kuchni

Kolejny to podcast prowadzony przez Monikę Perendyk. Jest tam kilka ciekawych odcinków, które bardzo dobrze się słucha. Lubie go zwłaszcza w nieco dłuższe traski autem.

https://www.youtube.com/@itodkuchnipodcast/podcasts

W dodatku Monika prowadzi też różne akcje edukacyjne w postaci postów na LinkedIN, więc to również mogę polecić, ponieważ to sprawdzona wiedza przez nią, a kto Monikę zna, ten wie, że Analitykiem i Trenerem jest naprawdę dobrym.

https://www.linkedin.com/in/monikaperendyk/recent-activity/all/

Architektura korporacyjna – Blog

Architektura korporacyjna to blog poświęcony tytułowej architekturze korporacyjnej, zarządzaniu i wielu pokrewnym tematom analizy biznesowej i zarządzaniu. Warto tam zaglądać szczególnie w kwestii wydarzeń i wysokiej jakości artykułów. U mnie zmieniło to podejście do paru projektów i pozwoliło spojrzeć na prowadzone tematy inaczej

https://architekturakorporacyjna.pl/

Podsumowanie

Zawsze jest mi moło dzielić się moimi źródłami wiedzy oraz polecać miejsca, któe czytuje/słucham/oglądam. Jeśli masz coś ciekawego również dla mnie lub innych czytelników zachęcam do zostawienia komentarza pod postem z linkiem czy tytułem.

Dzięki za przeczytanie wpisu i do zobaczenia!

Aby pobrać materiały

Dołącz do Newslettera

Co tam znajdziesz?

– Instrukcje Enterprise Architect

– Szablony dokumentacji

– Zadania z Enterprise Architect

– Przykładowe repozytoria