Jak znaleźć wydarzenia ze świata analizy

Jak odnaleźć wydarzenia, które pozwolą Ci się rozwinąć, poznać doświadczenie innych specjalistów oraz nawiązać nowe znajomości.

Spis treści

Jakiś czas temu pod jednym z postów pojawiło się pytanie o to, gdzie szukam informacji o różnych wydarzeniach (szkolenia, konferencje, webinaria itp.) . Wywiązuje się z danego słowa. W tym artykule przekaże wskazówki jak znaleźć interesujące Cię wydarzenia oraz udzielę paru praktycznych rad. Zapraszam do lektury.

Jak zacząć?

Znalezienie interesujących nas wydarzeń to często niełatwe zadanie, choć teraz jest dużo łatwiej niż jeszcze parę lat temu. Niejednokrotnie przeglądając Internet, zapewne trafiasz przypadkiem na ciekawe wydarzenie, które ktoś organizuje z czystej pasji i chęci uczenia innych. Jak znaleźć to wydarzenie celowo? Pierwszym miejscem, w którym powinieneś zacząć swoje poszukiwania, jest aplikacja Meetup. Aplikacja jest prosta w użyciu i podpowiada jakie wydarzenia odbywają się w okolicy. Meetupy dobierane są to na podstawie preferencji tematycznych oraz grup, których jesteś członkiem. Osobiście poza odpowiednio ustawionymi preferencjami tematycznymi śledzę dużą ilość grup około tematycznych.

Kilka powodów:

  1. Wiele grup wychodzi z tematami wystąpień poza swój zakres tematyczny – Zawsze czytaj opisy wydarzenia, moją one wnieść więcej niż dobór grupy przez tematykę.
  2. Wydarzenia organizowane są w różnym odstępie czasu – obserwując 2-3 grupy być może trafi się 1 wydarzenie w miesiącu, które Cię zainteresuje. Osobiście obserwując 15-20 grup nie starcza mi miejsca w kalendarzu.
  3. Często po wydarzeniach są wrzucane materiały od prelegentów – nawet jeśli nie chciałeś iść, możesz przejrzeć, o czym było wydarzenie i może następnym razem się wybierzesz.
  4. Często zapraszane są ciekawe osoby – wielokrotnie zdarza się, że takie wydarzenia prowadzą osoby, które na co dzień szkolą z danego materiału i są skarbnicą wiedzy! Niestety nie jest tak, że jedna grupa zaprasza wszystkie ciekawe i znane osoby, więc ponownie trzeba obserwować kilka.
  5. Szerokość zainteresowań – żadna grupa nie pokryje w całości tematów, jeżeli twoje zainteresowania są szerokie.

Na szczęście świat organizowania wydarzeń w tym miejscu się nie kończy. W dobie blogów, podcastów, fanpage, grup Facebook oraz LinkedIn a możesz znaleźć wydarzenia dosłownie wszędzie. Tylko musisz wiedzieć, gdzie jeszcze szukać.

Drugi krok

Drugim krokiem jest poszukiwanie na Facebook i LinkedIn. Moim zdaniem to największe źródło wiedzy o wydarzeniach w okolicy. Największe więc i najtrudniejsze do przeszukania. Jak odnajdziesz w gąszczu informacji interesujące Cię wydarzenia? Rady mam dwie:

  1. Obserwuj odpowiednie osoby, takie jak blogerzy, podcasterzy oraz szkoleniowcy. Przeważnie wszyscy wzajemnie polecają swoje szkolenia warsztaty, prelekcję oraz webinaria itd. Dzięki nim dość szybko dowiesz się o nowych wydarzeniach.
  2. Dołącz do odpowiednich grup na Facebook i LinkedIn. Wspominane wyżej osoby często ogłaszają się na takich grupach jak np. Analiza biznesowa Polska ze swoimi szkoleniami. Dodatkowym powodem jest to, że będąc w tych grupach, możesz odkryć nowe osoby, których jeszcze nie znasz i nie obserwujesz, a uznasz, że warto.

Trzeci krok

Trzecim twoim krokiem powinno być zapisanie się na różne newslettery. Jest to najmniej czasochłonnym sposób. Dzięki niemu wystarczy abyś przeglądał co jakiś czas skrzynkę e-mail. Wielu blogerów i podcasterów wzajemnie poleca swoje wydarzenia. Większość z nich posiada wspomniane newslettery warto jest je przeglądać.

Czwarty krok

Czwartym krokiem, który uważam za najbardziej wartościowy i zarazem najbardziej czasochłonny, jest słuchanie podcastów, czytanie blogów i wszelkich artykułów/czasopism branżowych. Wielokrotnie natkniesz się tam w ciągu roku na informację o konferencjach oraz często otrzymasz od autora kod zniżkowy na płatne wydarzenie. Czasami może zgarniesz również książkę w konkursie!

Rada na koniec

Mała rada na koniec. Pamiętaj! Zapisując się na to wydarzenie, zdarza się, że jest ograniczona ilość miejsc, więc dobrze przemyśl czy masz czas oraz chęć. Warto też zgłosić swoją nieobecność na wydarzeniach, ponieważ w twoje miejsce może przyjdzie ktoś inny. Ponadto wielu organizatorów prowadzi „czarną listę” osób, które zapisują się na wydarzenia i nie przychodzą. Będąc na takiej liście, często możesz uzyskać dalekie miejsca na liście rezerwowej lub nie móc zapisać się na wydarzenie.  Czasami aplikacje do organizacji wydarzeń również dają ujemne punkty za niepojawianie się na wydarzeniu i działa to w obrębie wszystkich grup.

Mam nadzieję, że te kilka rad pozwoli Ci na sprawne odnajdowanie wydarzeń, które Cię interesują. Jeżeli artykuł Ci się spodobał, udostępnij go swoim znajomym.

Aby pobrać materiały

Dołącz do Newslettera

Co tam znajdziesz?

– Instrukcje Enterprise Architect

– Szablony dokumentacji

– Zadania z Enterprise Architect

– Przykładowe repozytoria